Menu

027 | Vložky skelet klima komfort

Extra priedušné 
ortopedické vložky 
pre podporu pozdĺžnej 
a priečnej klenby. 

Vhodné aj do užšej obuvi. 

Ideálne pre horúce letné dni. 

2806.jpg?time=16693059825512832.jpg?time=1669982931702 

Viac podrobností

Skladom

8,30 €
s DPH

Viac informácií

ROZMĚRY

VeľkosťDĺžka vložky
36 238 mm *
37 244 mm *
38 252 mm *
39 258 mm *
40 264 mm *
41 272 mm *
42 278 mm *
43 285 mm *
44 290 mm *
45 296 mm *
46 303 mm *

*Môžu sa vyskytnúť rozdiely spôsobené pružnosťou materiálu a tvarovaním(+-2 mm). 

POPIS PRODUKTU

● ortopedicky tvarované
● podpora pozdĺžnej a priečnej klenby
vhodné aj do užšej obuvi
● pružný plastový skelet pre prirodzený pohyb chodidla
● vymäkčenia v päte tlmia nárazy na pätnú kosť
● absorpcia potu a potlačenie tvorby zápachu aktívnym uhlíkom

Vložky zmierňujú príznaky spojené s poklesom pozdĺžnej i priečne klenby, medzi ktoré patrí pocit ťažkých nôh, zvýšená únavnosť a tŕpnutie nôh, nepríjemné bolestivé pocity, opuchy, pálenie a ďalšie. Vložky sú tiež možnou prevenciou vzniku a zhoršovaniu problému vbočeného palca.

Ortopedická vložka s pevným skeletom pomáha vyrovnať dolnej končatiny do správneho postavenia a zaisťuje lepšiu stabilitu pri chôdzi.

MATERIÁL

100% polyester, perforovaná latexová pena s aktívnym uhlíkom, skelet − polypropylénový výlisok, latexové výlisky


PRE KOHO SÚ VLOŽKY VHODNÉ?

Ortopedicky tvarované vložky sú vhodné pre každého, kto chce uľaviť svojim nohám pri celodennej nadmernej námahe ako je napr. celodenné chôdza či celodenná práca v stoji. Hlavným prínosom vložiek s podporou pozdĺžnej a priečnej klenby je, že rovnomerne rozkladajú tlak a váhu na plochu chodidla, odľahčujú preťažovaným miestam a vyrovnávajú postavenie chodidiel. Správna poloha chodidiel je dôležitá pre správne držanie celého tela. Maximálny účinok pri používaní vložiek je dosiahnutý v obuvi s pevnou, uzavretou pätou a špičkou a s výškou podpätku do 4 cm.

ODPORÚČAME

Rovnako ako striedate obuv pre rôzne typy aktivít, striedajte nosenie ortopedických pomôcok a vložiek. Ich používanie by malo byť zároveň doplnené správnym cvičením, ktoré je pre nápravu a prevenciu rozvoja problému dolných končatín nevyhnutné. A to platí jak u mladých ľudí a detí, kedy je šanca na nápravu chodidlá vyššia, tak u starších ľudí, ktorí môžu správnym cvičením aspoň zabrániť zhoršeniu stavu. Ak sa Vaše problémy s chodidlami nelepšia, poraďte sa so svojím fyzioterapeutom alebo odborným lekárom.

AKO VZNIKAJÚ NAŠE VLOŽKY?

Ortopedicky tvarované vložky svorto® sú navrhované našimi odbornými pracovníkmi s dlhoročnými skúsenosťami s výrobou individuálnych aj sériovo vyrábaných ortopedických vložiek. Prototypy vložiek vyvíjame v našom pražskom protetickom pracovisku v spolupráci s ortopedickými a rehabilitačnými lekármi. Vložky a pomôcky vyrábame viac ako 25 rokov vo výrobnej dielni v Otrokoviciach.

Výroba vložek svorto

Vlastnosti

Typ produktu vložky
Typ dámske / pánske
Pri akých problémoch sa produkt používa? prepadnutá klenba / priečně plochá noha / potenie a zápach chodidiel / pozdĺžne plochá noha / chybné postavenie chodidiel / pohodlie pri chôdzi
Do akej obuvi? bežná / užší typy a společenská
Podpora, vymäkčenie a stabilita podpora pozdĺžnej klenby / podpora priečnej klenby / vymäkčenie v päte
Inštrukcie pre použitie V prípade, že sa liečite na cukrovku, poraďte sa o používaní vložiek s lekárom. / Nepoužívajte súčasne s inými podperami pozdĺžnej a priečnej klenby. / Po použití odporúčame vybrať vložky z obuvi a nechať ich vyschnúť pri izbovej teplote. / Použite správnu veľkosť.
Balenie 1 pár
Značka svorto s.r.o.

Zobrazené produkty