005 Vložky ortopedické s pätným lôžkom

Pre mäkšiu podporu pozdĺžnej a priečnej klenby nožnej.
Napomáhajú vyrovnávať chodidlá do správneho postavenia, stabilizujú päty a zmäkčujú došľap.
Úľava pre boľavé a unavené nohy.

dámska rada: červené (red) - vel. 35 až 40
pánská řada: šedé (grey) - vel. 41 až 46

Viac podrobností

Skladom

16,00 € s DPH

Viac informácií

ROZMERY

VeľkosťDĺžka vložkyBarva
35–36 240 mm * červená
37–38 252 mm * červená
39–40 265 mm * červená
41–42 280 mm * šedá
43–44 290 mm * šedá
45–46 300 mm * šedá

*Môžu sa vyskytnúť rozdiely spôsobené pružnosťou materiálu a tvarovaním(+-2 mm). Vložky je možné v špičke mierne zastrihnúť. Nová vložka by mala kopírovať tvar pôvodnej stielky. 

uprava.jpg

POPIS PRODUKTU

● ortopedicky tvarované
● podpora pozdĺžnej a priečnej klenby
● pružná komfortná konštrukcia pre prirodzený pohyb chodidla
● vymäkčenie v päte tlmí nárazy na pätnú kosť
● podprstová riasa
● antibakteriálna povrchová úprava
● veľkosť a tvar možno upraviť zastrihnutím v špičke
● anatomicky tvarované pätné lôžko

005 Vložky ortopedické s pätným lôžkom majú pružnejšiu a mäkšiu konštrukciu, vďaka čomu neobmedzujú prirodzený pohyb chodidla. Podopierajú pozdĺžnu a priečnu klenbu a zaisťujú stabilitu uložením päty do anatomicky tvarovaného lôžka. Pomáhajú tak vyrovnať dolné končatiny do optimálnejšieho osového postavenia.

Vložky zmierňujú príznaky súvisiace s poklesom pozdĺžnej i priečnej klenby, medzi ktoré patrí pocit ťažkých nôh, zvýšená únavnosť a tŕpnutie nôh, nepríjemné bolestivé pocity, opuchy, pálenie a ďalšie.  Vložky môžu poskytnúť citeľnú úľavu nielen nohám, ale aj kolenám, bedrám či chrbtu. Ich použitie je vhodné aj pri problémoch s vbočeným palcom.

Hlavným prínosom vložiek s podporou pozdĺžnej a priečnej klenby je, že rovnomerne rozkladajú tlak a váhu na plochu chodidla, odľahčujú preťažovaným miestam a vyrovnávajú postavenie chodidiel. Správna poloha chodidiel je dôležitá pre správne držanie celého tela.

 

Bez názvu-5_1.jpg
Na obrázku je ukážka nesprávneho postavenia - vbočené chodidlá.

MATERIÁL

 100% polyester s antibakteriálnou úpravou, poreten, materiál na báze EVA, Poron

PRE KOHO SÚ VLOŽKY VHODNÉ?

Ortopedicky tvarované vložky sú vhodné pre každého, kto chce uľaviť svojim nohám pri celodennej nadmernej námahe ako je napr. celodenné chôdza či celodenná práca v stoji. Maximálny účinok pri používaní vložiek je dosiahnutý v obuvi s pevnou, uzavretou pätou a špičkou a s výškou podpätku do 4 cm. V prípade, že sa liečite na diabetes, konzultujte používanie vložiek s lekárom.

ODPORÚČAME

Rovnako ako striedate obuv pre rôzne typy aktivít, striedajte nosenie ortopedických pomôcok a vložiek. Ich používanie by malo byť zároveň doplnené správnym cvičením, ktoré je pre nápravu a prevenciu rozvoja problému dolných končatín nevyhnutné. A to platí jak u mladých ľudí a detí, kedy je šanca na nápravu chodidlá vyššia, tak u starších ľudí, ktorí môžu správnym cvičením aspoň zabrániť zhoršeniu stavu. Ak sa Vaše problémy s chodidlami nelepšia, poraďte sa so svojím fyzioterapeutom alebo odborným lekárom.

AKO VZNIKAJÚ NAŠE VLOŽKY?

Ortopedicky tvarované vložky svorto® sú navrhované našimi odbornými pracovníkmi s dlhoročnými skúsenosťami s výrobou individuálnych aj sériovo vyrábaných ortopedických vložiek. Prototypy vložiek vyvíjame v našom pražskom protetickom pracovisku v spolupráci s ortopedickými a rehabilitačnými lekármi. Vložky a pomôcky vyrábame viac ako 25 rokov vo výrobnej dielni v Otrokoviciach.

Vlastnosti

Balenie 1 pár
Typ dámske / pánske
Pri akých problémoch sa produkt používa? chybné postavenie chodidiel / pohodlie pri chôdzi / pozdĺžne plochá noha / prepadnutá klenba / priečně plochá noha / úľava pri chôdzi / vbočené postavenie chodidiel
Do akej obuvi? bežná / pracovná / športová
Typ konštrukcie pružná, mäkšia
Svrchní vrstva polyester / penová vrstva
Podpora priečnej klenby mierna
Pätné lôžko hlboké
Inštrukcie pre použitie Nepoužívajte súčasne s inými podperami pozdĺžnej a priečnej klenby. / Po použití odporúčame vybrať vložky z obuvi a nechať ich vyschnúť pri izbovej teplote. / Použite správnu veľkosť. / V prípade, že sa liečite na cukrovku, poraďte sa o používaní vložiek s lekárom. / Vložky sú dodávané v dvojčíslií, veľkosť sa dá v špičke prispôsobiť zastrihnutím nožnicami.
Značka svorto s.r.o.
 • 22. 05. 2024
  • Výborná stránka, prehľadná, kvalitný tovar, rýchle dodanie
  • Rýchle dodanie objednaného tovaru
 • 17. 05. 2024
  • rýchlosť, kvalita
 • 14. 05. 2024
  • rýchle dodanie
 • 07. 05. 2024
  • Všetko na jednotku
 • Veľkoobchod

 • Rady a tipy

 • Ako nakupovať

Spoločnosť svorto s.r.o.

Firma bola založená skúsenými a odborne vzdelanými pracovníkmi v roku 1991 ako združenie fyzických osôb. V roku 1999 došlo k transformácii na svorto s.r.o. Od začiatku činnosti sa zaoberáme výrobou a distribúciou ortopedických a športových vložiek do obuvi, ďalej výrobou a distribúciou ortopedických pomôcok, polotovarov pre protetiku a doplnkov obuvi pre zdravú pohodlnú chôdzu. Na český a slovenský trh dodávame tiež široký sortiment športových vložiek, polotovarov a technológií francúzskej firmy Sidas a ohrevných produktov firmy Therm-ic.

viac
Svorto