Menu

005 | Vložky ortopedické s pätným lôžkom

Pre podporu pozdĺžnej a priečnej klenby nožnej. 
Vyrovnávajú chodidlá do správneho postavenia, 
stabilizujú pätu a zmäkčujú došľap. 
Úľava pre boľavé a unavené nohy. 

Veľkosti
RED dámska rada: 35-36, 37-38, 39-40
005-Vlozky-ortopedicke-s-patnim-luzkem-d
GREY pánska rada: 41-42, 43-44, 45-46

005-Vlozky-ortopedicke-s-patnim-luzkem-p

Viac podrobností

Skladom

14,70 €
s DPH

Viac informácií

ROZMERY

VeľkosťDĺžka vložkyBarva
35–36 240 mm * červená
37–38 252 mm * červená
39–40 265 mm * červená
41–42 280 mm * šedá
43–44 290 mm * šedá
45–46 300 mm * šedá

*Môžu sa vyskytnúť rozdiely spôsobené pružnosťou materiálu a tvarovaním(+-2 mm). Vložky je možné v špičke mierne zastrihnúť. Nová vložka by mala kopírovať tvar pôvodnej stielky. 

uprava.jpg

POPIS PRODUKTU

● ortopedicky tvarované
● podpora pozdĺžnej a priečnej klenby
● pružná komfortná konštrukcia pre prirodzený pohyb chodidla
● vymäkčenie v päte tlmí nárazy na pätnú kosť
● podprstová riasa
● antibakteriálna povrchová úprava
● veľkosť a tvar možno upraviť zastrihnutím v špičke
● anatomicky tvarované pätné lôžko

Vložky zmierňujú príznaky súvisiace s poklesom pozdĺžnej i priečnej klenby, medzi ktoré patrí pocit ťažkých nôh, zvýšená únavnosť a tŕpnutie nôh, nepríjemné bolestivé pocity, opuchy, pálenie a ďalšie. Vložky sú tiež možnou prevenciou vzniku a zhoršovania problému vbočeného palca. Vložky môžu poskytnúť citeľnú úľavu nielen nohám, ale aj kolenám, bedrám či chrbtu.

 

005 Vložky ortopedické s pätným lôžkom majú pružnejšiu a mäkšiu konštrukciu, vďaka čomu neobmedzujú prirodzený pohyb chodidla. Podopierajú pozdĺžnu a priečnu klenbu a zaisťujú stabilitu uložením päty do anatomicky tvarovaného lôžka. Pomáhajú tak vyrovnať dolné končatiny do správneho osového postavenia.

Bez názvu-5_1.jpg

Na obrázku je ukážka nesprávneho postavenia - vbočené chodidlá.

MATERIÁL

textil – 100% polyester s antibakteriálnou úpravou, poreten, materiál na báze EVA, Poron

PRE KOHO SÚ VLOŽKY VHODNÉ?

Ortopedicky tvarované vložky sú vhodné pre každého, kto chce uľaviť svojim nohám pri celodennej nadmernej námahe ako je napr. celodenné chôdza či celodenná práca v stoji. Hlavným prínosom vložiek s podporou pozdĺžnej a priečnej klenby je, že rovnomerne rozkladajú tlak a váhu na plochu chodidla, odľahčujú preťažovaným miestam a vyrovnávajú postavenie chodidiel. Správna poloha chodidiel je dôležitá pre správne držanie celého tela. Maximálny účinok pri používaní vložiek je dosiahnutý v obuvi s pevnou, uzavretou pätou a špičkou a s výškou podpätku do 4 cm.

ODPORÚČAME

Rovnako ako striedate obuv pre rôzne typy aktivít, striedajte nosenie ortopedických pomôcok a vložiek. Ich používanie by malo byť zároveň doplnené správnym cvičením, ktoré je pre nápravu a prevenciu rozvoja problému dolných končatín nevyhnutné. A to platí jak u mladých ľudí a detí, kedy je šanca na nápravu chodidlá vyššia, tak u starších ľudí, ktorí môžu správnym cvičením aspoň zabrániť zhoršeniu stavu. Ak sa Vaše problémy s chodidlami nelepšia, poraďte sa so svojím fyzioterapeutom alebo odborným lekárom.

AKO VZNIKAJÚ NAŠE VLOŽKY?

Ortopedicky tvarované vložky svorto® sú navrhované našimi odbornými pracovníkmi s dlhoročnými skúsenosťami s výrobou individuálnych aj sériovo vyrábaných ortopedických vložiek. Prototypy vložiek vyvíjame v našom pražskom protetickom pracovisku v spolupráci s ortopedickými a rehabilitačnými lekármi. Vložky a pomôcky vyrábame viac ako 25 rokov vo výrobnej dielni v Otrokoviciach.

Vlastnosti

Typ pánske / dámske
Pri akých problémoch sa produkt používa? pozdĺžne plochá noha / chybné postavenie chodidiel / bolesť päty / prepadnutá klenba / priečně plochá noha / vbočené postavenie chodidiel / pohodlie pri chôdzi
Do akej obuvi? pracovná / bežná / sportovní
Podpora, vymäkčenie a stabilita podpora pozdĺžnej klenby / podpora prstov / podpora priečnej klenby / pätné lôžko / vymäkčenie v päte
Inštrukcie pre použitie Nepoužívajte súčasne s inými podperami pozdĺžnej a priečnej klenby. / Vložky sú dodávané v dvojčíslií, veľkosť sa dá v špičke prispôsobiť zastrihnutím nožnicami. / Po použití odporúčame vybrať vložky z obuvi a nechať ich vyschnúť pri izbovej teplote. / Použite správnu veľkosť. / V prípade, že sa liečite na cukrovku, poraďte sa o používaní vložiek s lekárom.
Balenie 1 pár
Značka svorto s.r.o.

Zobrazené produkty