Menu

005 | Vložky ortopedické s pätným lôžkom

● Pre podporu pozdĺžnej a priečnej klenby nožnej. 

● Vyrovnávajú chodidlá do správneho postavenia, stabilizujú pätu a zmäkčujú došľap. 

● Úľava pre boľavé a unavené nohy.

Veľkosti:

RED dámska rada: 35-36, 37-38, 39-40
005-Vlozky-ortopedicke-s-patnim-luzkem-d
GREY pánska rada: 41-42, 43-44, 45-46

Viac podrobností

Skladom

Tabuľka veľkostí

12,70 €
s DPH

Viac informácií

● ortopedicky tvarované
pružná komfortná konštrukcia pre prirodzený pohyb chodidla
● podpora pozdĺžnej a priečnej klenby
● vymäkčenie v päte tlmí nárazy na pätnú kosť 
● podprstová riasa
● antibakteriálna povrchová úprava
● veľkosť a tvar možno upraviť zastrihnutím v špičke
● anatomicky tvarované pätné lôžko

Vložky zmierňujú príznaky spojené s poklesom pozdĺžnej a priečnej klenby, medzi ktoré patrí pocit ťažkých nôh, zvýšená únavna a tŕpnutie nôh, nepríjemné bolestivé pocity, opuchy, pálenie a ďalšie. Vložky sú tiež možnou prevenciou vzniku a zhoršovaniu problému vbočeného palca. Vložky môžu poskytnúť citeľnú úľavu nielen nohám, ale aj kolenám, bedrám či chrbtu.

Materiál: textil - 100% polyester s antibakteriálnou úpravou, poreten, materiál na báze EVA, Poron

005 Vložky ortopedické s pätným lôžkom majú pružnejšiu a mäkšiu konštrukciu, vďaka čomu neobmedzujú prirodzený pohyb chodidla. Podopierajú pozdĺžnu a priečnu klenbu a zaisťujú stabilitu uložením päty do anatomicky tvarovaného lôžka. Pomáhajú tak vyrovnať dolné končatiny do správneho osového postavenia.

Bez názvu-5_1.jpg
Na obrázku je ukážka nesprávneho postavenia - vbočené chodidlá.PRE KOHO SÚ VLOŽKY VHODNÉ?

Ortopedicky tvarované vložky sú vhodné pre každého, kto chce uľaviť svojim nohám pri celodennej nadmernej námahe ako je napr. celodenné chôdza či celodenná práca v stoji. Hlavným prínosom vložiek s podporou pozdĺžnej a priečnej klenby je, že rovnomerne rozkladajú tlak a váhu na plochu chodidla, odľahčujú preťažovaným miestam a vyrovnávajú postavenie chodidiel. Správna poloha chodidiel je dôležitá pre správne držanie celého tela. Maximálny účinok pri používaní vložiek je dosiahnutý v obuvi s pevnou, uzavretou pätou a špičkou a s výškou podpätku do 4 cm.

ODPORÚČAME

Rovnako ako striedate obuv pre rôzne typy aktivít, striedajte nosenie ortopedických pomôcok a vložiek. Ich používanie by malo byť zároveň doplnené správnym cvičením, ktoré je pre nápravu a prevenciu rozvoja problému dolných končatín nevyhnutné. A to platí jak u mladých ľudí a detí, kedy je šanca na nápravu chodidlá vyššia, tak u starších ľudí, ktorí môžu správnym cvičením aspoň zabrániť zhoršeniu stavu. Ak sa Vaše problémy s chodidlami nelepšia, poraďte sa so svojím fyzioterapeutom alebo odborným lekárom.

AKO VZNIKAJÚ NAŠE VLOŽKY?

Ortopedicky tvarované vložky svorto® sú navrhované našimi odbornými pracovníkmi s dlhoročnými skúsenosťami s výrobou individuálnych aj sériovo vyrábaných ortopedických vložiek. Prototypy vložiek vyvíjame v našom pražskom protetickom pracovisku v spolupráci s ortopedickými a rehabilitačnými lekármi. Vložky a pomôcky vyrábame viac ako 25 rokov vo výrobnej dielni v Otrokoviciach.

Vlastnosti

Typ dámske / pánske
Pri akých problémoch sa produkt používa? prepadnutá klenba / pozdĺžne plochá noha / priečně plochá noha / chybné postavenie chodidiel / vbočené postavenie chodidiel / bolesť päty / pohodlie pri chôdzi
Do akej obuvi? bežná / voľnočasová / pracovná / sportovní
Tvar vložky celý tvar
Celková pevnosť konštrukcie pružná / mäkšia
Podpora, vymäkčenie a stabilita podpora priečnej klenby / podpora pozdĺžnej klenby / pätné lôžko / podpora prstov / vymäkčenie v päte
Inštrukcie pre použitie Vložky sú dodávané v dvojčíslií, veľkosť sa dá v špičke prispôsobiť zastrihnutím nožnicami. / V prípade, že sa liečite na cukrovku, poraďte sa o používaní vložiek s lekárom. / Po použití odporúčame vybrať vložky z obuvi a nechať ich vyschnúť pri izbovej teplote. / Nepoužívajte súčasne s inými podperami pozdĺžnej a priečnej klenby. / Použite správnu veľkosť.
Balenie 1 pár
Veľkostná tabulka Ano
Značka svorto s.r.o.

Zobrazené produkty